3ο φιλικό: ΠΑΣ Λαμία – Παναιτωλικός 1-3

Στο τρίτο του φιλικό παιχνίδι το βράδυ της Κυριακής (1/8) ο ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό στο ΔΑΚ «Αθανάσιος Διάκος» από τον οποίο γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1.

Στο 9ο λεπτό ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με πλασέ του Βέργου για το 0-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μεντόζα με ατομική προσπάθεια, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, για το 0-2.

Στο 17ο λεπτό η Λαμία κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Νούνιεζ από τον Μεντόζα. Ο Μανούσος το εκτέλεσε εύστοχα μειώνοντας σε 1-2. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Προβυδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ροντρίγκεζ.

Στο 61’ μετά από γύρισμα που έγινε από τα αριστερά, ο Καρέλης βρήκε τη μπάλα και στη συνέχεια ο Καββαδίας με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-3.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Saranov, Adejo, Τζανετόπουλος, Προβυδάκης, Martinez, Τζανδάρης, Γκέντσογλου, Ελευθεριάδης, Nunez, Romanic, Μανούσος.

Έπαιξαν και οι: Tyronne, Σαραμαντάς, Guga, Μαργαρίτης, Βλαχομήτρος, Νικολόπουλος, Βύντρα, Τρούμπουλος, Τσούκαλος, Μανουσάκης, Μαζουλουξής.