ΝΠΣ Βόλος – ΠΑΣ Λαμία 2-1

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Interwetten, η Λαμία γνώρισε την ήττα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο από την ομάδα του Βόλου, με σκορ 2-1, το απόγευμα της Κυριακής 12/9.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό. Ο Ρομέρο, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Saranov. Στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Μπαρτόλο, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0. Ο Βόλος διπλασίασε τα τέρματά του στο 42ο λεπτό με σουτ του Φαν Βεέρτ.

Η ομάδα της Λαμίας μείωσε το σκορ στο 52ο λεπτό. Μετά το λάθος του τερματοφύλακα του Βόλου,  Κλέιμαν, ο Tyronne πήρε την μπάλα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

Στο 83΄ ο Λουκάς Βύντρα με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο κι έγραψε ιστορία. Με αυτή τη συμμετοχή ο έμπειρος αμυντικός σε ηλικία 40 χρονων, 7 μηνών και 7 ημερών γίνεται ο γηραιότερος ποδοσφαιριστής που παίζει στη μεγάλη κατηγορία.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Saranov, Adejo (46’ Μαζουλουξής), Τζανετόπουλος (83’ Βύντρα), Martinez, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Γκέντσογλου (46’ Tyronne), Nunez, Ελευθεριάδης (46’ Μανουσάκης), Romanic, Καραμάνος (73’ Μανούσος).