Ζάκυνθος-Π.Α.Σ. Λαμία LIVE

Καλησπέρα σας από την Ζάκυνθο.Σε λίγα λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι της ομάδας μας με την τοπική ομάδα.Εξαιτίας ενός τεχνικού προβλήματος το chat τέθηκε εκτός λειτουργίας και έτσι θα σας ενημερώνουμε από το συγκεκριμένο άρθρο για την επίτευξη των γκολ.Για να δείτε τις αλλαγές θα πρέπει να ανανεώνεται μόνοι σας την σελίδα.(F5)

Α’ Ημίχρονο
1′:Σέντρα στο παιχνίδι
Περίπου 2.500 άτομα στο γήπεδο
3′:Ο Καμαρά έκανε την κούρσα έσπασε την μπάλα αριστερά στον Γκούρμα που βρήκε τον Γενκά που απο το ύψος του ημικυκλίου της περιοχής έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ
8′:Ο Γενκά εκτέλεσε το κόρνερ με τον Γκούρμα να κάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Ξενδόχωφ μπλόκαρε σταθερά
12.Ο Varela εκτέλεσε απευθείας ένα φαουλ για την ομάδα της Ζακύνθου με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπλάζιτς που όμως είχε τον έλεγχο της φάσης
14′:Ο Γενκά εκτέλεσε το φαουλ απο τα αριστερά ο Γκούρμα πήρε την πρώτη κεφαλιά με τον Καμαρά απο το ύψος της μικρής περιοχής να μην κάνει το σουτ όπως θα ήθελε και την μπάλα να καταλήγει άουτ
22′:Ο Ζουλιώτης εκτέλεσε το φάουλ ο Ξενοδόχωφ έκανε κακή έξοδο με την μπάλα να καταλήγει στον Μουμίν που απο πλάγια θέση έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ
24′:Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία με τον Τσαμούρη να κάνει την σέντρα απο τα αριστερά με τον Βασιλόγιαννη να πετάγεται ανάμεσα απο δυο αμυντικούς αλλά ο Ξενοδόχωφ τον νίκησε στο τετ-α-τετ,στην εξέλιξη της φάσης ο Μάριο Γκούρμα μπήκε στην περιοχή όμως άνοιξε το κοντρόλ και ο Ξενοδόχωφ με τα πόδια πρόλαβε να απομακρύνει την μπάλα
28′:Κίτρινη κάρτα στον Ουνγιαλίδη για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Φατιόν
32′:ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΔΕ ΩΡΑΙΑ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΣΕΝΤΡΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ ΜΑΡΙΟ ΓΚΟΥΡΜΑ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 0-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ
35′:Ο Varela μπήκε στην περιοχή της Λαμίας άργησε κλείστηκε και απο πλάγια θέση σούταρε με τον Μπλάζιτς να παραχωρεί κόρνερ
44′:Μετά το γκολ η Λαμία έχει ρίξει τον ρυθμό του αγώνα
45′:Ένα σουτ του Οικονόμου με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ
45′:Ένα το λεπτό του επιπλέον χρόνου
45+1′:Λήξη του πρώτου ημιχρόνου
                                                           Β’ Ημίχρονο
Βγαίνουν οι δυο ομάδες σιγά-σιγά στον αγωνιστικό χώρο
45′:Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
55′:Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο
57′:Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οικονόμου με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπλάζιτς
59′:Αλλαγή για την ομάδα της Λαμίας στην θέση του Χουσεϊν Μουμίν ο Κω/νος Νεόφυτος
60′:Αλλαγή για την Ζάκυνθο με τον Αποστόλου στην θέση του Πέττα
67′:Αλλαγή για την Ζακυνθο στην θέση του Παπαδημητρίου ο Χατζησάββας
68′:Καλή στιγμή για την Ζάκυνθο o Ευθυμιάδης εκτέλεσε ένα φάουλ ο Κρισμάνοβιτς πήρε την κεφαλιά με τον Μπλάζιτς να παραχωρεί δύσκολα κόρνερ με τον τερματοφύλακα της Λαμίας και τον Κρισμάρεβιτς να βρίσκονται στο χορτάρι
70′:Ένα σουτ του Οικονόμου εύκολα μπλόκαρε ο Μπλάζιτς
76′:Αλλαγή για την Λαμία στην θέση του Ανδρέα Βασιλόγιαννη ο Γεράσιμος Χαϊκάλης
77′:Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ομάδα της Ζακύνθου στην θέση του Κρισμάρεβιτς ο Κρόλ
79′:Κεφαλιά του Γκούρμα σουτ απο τον Νεόφυτο με την μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς της Ζακύνθου και να απομακρύνεται
83′:Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν
84′:Ο Varela απέφυγε Τσαμούρη και Φατιόν έκανε την παράλληλη δυνατή σέντρα αλλά ο Μπλάζιτς απομάκρυνε
88′:Ο Αντωνόπουλος στην θέση του Γενκά
90′:Κίτρινη στον Μπλάζιτς για καθυστέρηση και 4′ τα λεπτά του επιπλέον χρόνου
93′:Ο Χαϊκάλης βρίσεκι πολύ ωραία τον Αντωνόπουλο που έκανε το σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως δεν ήταν καλό το τελείωμα του με την μπάλα να περνάει άουτ
94′:Λήξη της αναμέτρησης ακόμα μια τεράστια νίκη για την ομάδα μας!