Βόλος – ΠΑΣ Λαμία 1-1

Για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Interwetten ο ΠΑΣ Λαμία χάνοντας πολλές ευκαιρίες να πάρει τη νίκη έφυγε τελικά με το βαθμό της ισοπαλίας από το Πανθεσσαλικό στάδιο, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με το Βόλο.

Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 51΄ με το Δουβίκα και η Λαμία απάντησε στο επόμενο λεπτό με τον Deletic, για το 1-1. Η Λαμία είχε και δυο δοκάρια με τον Arabuli στο 21΄ και τον Martinez στο 47′.

Η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες στο 68ο λεπτό, όταν ο Deletic αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στο Φεράρι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Γκρίλο (35΄ Νίνης), Φεράρι, Σάντσες, Μήτογλου, Ριένστρα, Μπαριέντος (84΄ Κρητικός), Ρενάτο, Δουβίκας, Μπαρτόλο (67΄ Μαρτίνες), Περέα (46΄ Νεντάκης).

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Epassy, Τζανετόπουλος, Adejo, Martinez, Σκόνδρας, Bejarano, Τζανδάρης (65΄ Bjarnason), Tyronne (46΄ Καραμάνος), Romanic (90΄ Προβυδάκης), Deletic, Arabuli (65΄ Ba).