ΠΑΣ Λαμία – Ατρόμητος Αθηνών 2-2

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Interwetten η Λαμία αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, τελικά αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Ατρόμητο Αθηνών το μεσημέρι της Κυριακής 31/10 στο ΔΑΚ Λαμίας “Αθ. Διάκος”.

Στο 19’ ο Καρτάλης εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Κουλούρης βρήκε τη μπάλα με το κεφάλι, ο Γκαραβέλης αιφνιδιάστηκε και στη συνέχεια ο Στρούγγης από κοντά την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Μανούσος έβγαλε στον Σκόνδρα, αυτός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Παπαδόπουλος έβαλε την προβολή και άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Στο 58΄ ο Ντένιτς έκανε την ασίστ για τον Βασιλαντωνόπουλο και αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Γκαραβέλη για το 1-2. Στο 79΄ ο Προβυδάκης εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Βασιλαντωνόπουλο και στρώθηκε στον Arabuli που από κοντά έκανε το 2-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Adejo, Golemic, Σκόνδρας (63’ Προβυδάκης), Martinez, Τζανδάρης (63’ Γκέντσογλου), Bejarano, Tyronne (78’ Τσούκαλος), Καραμάνος (62’ Ελευθεριάδης), Μανούσος (84’ Μαζουλουξής), Arabuli.

ATΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Πίριτς, Καστεγιάνο, Βασιλαντωνόπουλος (87’ Μουνίθ), Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Ντένιτς (67’ Νάτσος), Σάλομον, Μπεντινέλι (75’ Κυριακίδης), Καρτάλης (75’ Κλωναρίδης), Κουλούρης.